RSS Карта сайта

Випадкове фото

Погода

волог.:

тиск:

вітер:


Заяви >> «Ні! «Узаконеному» руйнуванню соціальних гарантій громадян!»

Заява

Чернівецького обласного комітету Соціалістичної партії України

15 січня 2012 року

 

            В партійні комітети обласної організації СПУ продовжують звертатись громадяни про надання допомоги в оформленні адміністративних позовів до суду щодо зобов’язань управлінь Пенсійного фонду України нарахувати та виплатити їм, як дітям війни, недоплачену щомісячну державну соціальну допомогу в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, передбаченою ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».

            Багато з них висловлюють своє обурення тим, що маючи позитивні  рішення суду щодо негайного виконання прийнятих постанов, управління Пенсійного фонду України не виплачує відсуджені кошти, посилаючись на їх відсутність.

            В ситуації, що створена владою ми заявляємо про свій рішучий протест щодо «узаконеного» руйнування соціальних гарантій громадян.

Так, всупереч вимогам статті 22 Конституції України, в червні 2011 року за поданням Кабінету Міністрів України, Верховна Рада України прийняла, а Президент підписав Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2011 рік», яким установлено, що пільги, які передбачені дітям війни, чорнобильцям, пенсіонерам  військової служби та іншим категоріям населення, виплачуються «… у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік». Аналогічна норма передбачена Законом України «Про Державний бюджет на 2012 рік».

            Конституційний Суд України, який  26 грудня 2011 року визнав конституційним надане право Уряду самостійно встановлювати порядок і розмір соціальних доплат тим самим благословив його на невиконання законів про соціальний захист громадян.

За суттю таке рішення Конституційного Суду стало вершиною цинізму з огляду на те, що 9 липня 2007 року та 22 травня 2008 року він приймав рішення протилежного змісту – визнав антиконституційними положення держбюджету, якими призупинялася дія соціальних законів.

Враховуючи, що своєю ухвалою від 26 грудня 2011 року Конституційний Суд перекреслив  всі попередні рішення щодо недопустимості звуження прав громадян та зменшення соціальної допомоги ми змушені відмовляти громадянам в оформлені позовів до суду так як законних підстав для їх позитивного рішення немає. Про це, зокрема, роз’яснив на прес-конференції міністр юстиції Олександр Лавринович. За його словами, судді, розглядаючи такі справи, будуть зобов’язані керуватися рішеннями Конституційного Суду «… суддя не повинен ігнорувати це тлумачення і приймати рішення на власний розсуд».

На сьогодні  немає визначеності щодо виконання прийнятих судових рішень. Щоб узаконити свою бездіяльність у цій справі, Кабінет Міністрів України подав у Верховну Раду України Законопроект «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», яким передбачалося розпочати виплату заборгованості за рішеннями судів починаючи з 2013 року. 

Висловлюючи своє обурення таким ставленням влади до дітей війни, пенсіонерів військової служби, чорнобильців ми заявляємо, що позиція соціалістів чітка і послідовна – закони про соціальний захист повинні виконуватися повністю. 23.01.2012   Заяви Вернутися Роздрукувати
 
 
Яндекс.Метрика